ادعا درباره استفاده از سلاح شیمیایی در مناطق تحت کنترل داعش در پالمیرا

image image

دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن ادعا کرد روز دوشنبه یک حمله با سلاح شیمیایی در مناطق تحت اشغال داعش در نزدیکی شهر پالمیرا همزمان با بمباران هوایی شدید همین منطقه رخ داده که مجموعا 53 کشته بر جای گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع محلی در نزدیکی محل این حمله واقع در شرق استان حماه و در شمال غرب شهر تاریخی پالمیرا گزارش داده مواردی از خفگی رخ داده و ده ها تن نیز در حمله موشکی سنگین به این منطقه زخمی شده اند.

این گروه گفته کشته های این حملات شامل 28 کودک بوده اند. طبق گفته دیده بان حقوق بشر سوریه، منابع محلی گزارش داده اند که شاهد اجسادی بدون هیچ گونه آثار جراحت مشهود بر بدنشان بوده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه، که نهادی نزدیک به مخالفان سوری است عنوان کرده که این حمله از هوا صورت گرفته و در نزدیکی جاده اصلی منتهی به جنوب پالمیرا رخ داده است.

این گروه مشخص نکرده که چه کسی مسئول حمله است. خبرگزاری اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش در بیانیه ای اینترنتی مدعی شده که "در نتیجه حمله هوایی روسیه با گاز سارین" 20 نفر کشته شده و حدود 200 تن نیز دچار جراحت و مشکلات تنفسی شده‌اند.

احمد الدبیس مقام سازمان اتحادیه امداد و مراقبت‌های پزشکی (UOSSM) گفت 86 تن در حملات روز دوشنبه در پالمیرا کشته و حدود 250 تن نیز زخمی شده اند.

هم روسیه و هم سوریه استفاده از سلاح های شیمیایی را رد کرده اند.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.