اولاند: حمایتمان از مخالفان سوری ادامه دارد/ ریاض حجاب: شکست حلب باعث امتیازدهی به نظام نمی‌شود

image image

رئیس‌جمهور فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی با ریاض حجاب تأکید کرد که این کشور همچنان به حمایت خود از مخالفان سوری ادامه خواهد داد. ریاض حجاب نیز اعلام کرد حتی به قیمت از دست دادن حلب هم مخالفان حاضر به امتیازدهی نیستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت سیریانیوز، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ریاض حجاب، هماهنگ کننده هیات عالی مخالفان سوریه در مذاکرات صلح سوریه در ژنو گفت: هیچ راهکاری برای حلب جز برقراری آتش‌بس وجود ندارد. "جنایت‌هایی که علیه غیرنظامیان در حلب صورت می‌گیرد جنایت جنگی است!"

وی خواهان ایجاد گذرگاه‌های امن برای ورود کمک‌ها به حلب و کمک‌رسانی به غیرنظامیان برای خروج از این شهر شد و گفت: باید مسئولان کشتارها در حلب در مقابل دادگاه محاکمه شوند.

اولاند ضمن تأکید بر لزوم تحقق راهکار نظامی و ادامه حمایت از مخالفان سوری، گفت: درست نیست که نظام سوریه، روسیه و ایران، مخالفان را تروریستی بدانند؛ چراکه مخالفان نیز با تروریسم می‌جنگند.

اولاند درباره آزادی شهر رقه گفت: باید این شهر از طریق نیروهای محلی که از سوی ائتلاف حمایت می‌شوند آزاد شود.

ریاض حجاب نیز تأکید کرد: "شکست در حلب هرگز عزم و اراده مخالفان را برای برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه ضعیف نخواهد کرد. اگر نظام سوریه فکر می‌کند با پیشروی‌اش در حلب ما امتیازدهی خواهیم کرد باید بگوییم که هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد. مخالفان سوریه به روند سیاسی به عنوان نخستین گزینه استراتژیک پایبند هستند.

حجاب به آمادگی مخالفان سوری برای برگزاری مذاکرات با نظام سوریه بدون پیش شرط اشاره کرد و گفت: بشار اسد طی دوره انتقالی هیچ نقشی در سوریه نخواهد داشت. ما همچنان برای رسیدن به راهکار سیاسی تلاش خواهیم کرد و خواهان انتقال واقعی قدرت هستیم.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.