روابط چین و مکزیک رو به عمیق‌تر شدن است

image image

چین و مکزیک متعهد شدند تا در پی انتخاب رییس جمهوری جدید آمریکا که در حال محک زدن روابطش با این دو کشور است،‌ روابط خودشان را تقویت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یانگ جیه‌چی، مشاور دولتی چین پیش از ورود به مکزیک با اعضای تیم دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا در نیویورک دیدار کرد که از جمله آنها می‌توان به مایکل فلین، مشاور امنیت ملی اشاره کرد.

مکزیک به دنبال راهی برای کمتر کردن وابستگی‌اش به آمریکا است.

دیدار میان مشاور دولتی چین با کلودیا روییز ماسیو، وزیر خارجه مکزیک شامل مذاکره درباره تقویت و بسط روابط تجاری و سرمایه گذاری و همچنین بهتر کردن وضعیت پروازها میان دو کشور می‌شود.

وزارت خارجه مکزیک در بیانیه‌ای اعلام کرد: این دو بر تعمیق اعتماد دو جانبه و توسعه مذاکرات دو جانبه درباره مسائل مشترک میان مکزیک و چین توافق کردند.

مشاور دولتی چین همچنین گفت روابط جامع با مکزیک هر روز بهتر می‌شود و چین امیدوار است که این همکاری در زمینه تجاری، منابع، زیرساخت‌ها و خدمات مالی تعمیق شود.

پس از دیدار میان مشاور دولتی چین با وزیر خارجه مکزیک، مشاور دولتی چین با انزیکه پنانیه‌تو، رییس جمهوری مکزیک نیز دیدار کرد.

روابط میان چین و مکزیک در پی کنار گذاشته شدن پروژه‌های ریلی از سوی رییس جمهوری مکزیک به سردی گرویده بود اما هفته گذشته، مکزیک در جریان یک مزایده تاریخی دو حوزه نفتی آب‌های عمیق را به کمپانی نفتی آف‌شور چین داد.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.