رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس: با شبکه‌ای از تروریست‌های باتجربه مواجهیم

image image

رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس تاکید کرد: تروریست‌های داعش وارد سیل مهاجران شده و در سراسر جهان پنهان می‌شوند اما دور از دسترس نیستند؛ تاکتیکی که باید انگلیس را وادار به بررسی نحوه "مدیریت هویت" کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، سر استوارت پیچ، رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس گفت: نسبت به دسترسی جهانی تروریست‌های داعش که به طور عمدی اوراق شناسایی خود را برای سفرغیرقانونی به دیگر کشورها به منظور انجام حملات در آنها نابود می‌کنند، نگران هستند.

وی افزود: داعش بیانگر نزدیک‌ترین خطر و درخواست اقدامی است که از انگلیس و حملات هوایی ائتلاف ضد داعش در سوریه عراق فراتر رفته است.

سر استوارت پیچ در نخستین سخنرانی‌اش در موسسه سرویس‌های متحد سلطنتی گفت: من نسبت به دسترسی جهانی داعش به عنوان ایده‌ای که در سراسر جهان ظاهر شده نگران هستم. حتی دولت چین نیز قبول کرده که چنین مشکلی دارد. در حال حاضر این یک پدیده محلی نیست بلکه یک پدیده جهانی محسوب می‌شود و قطعا ما با یک شبکه بالقوه تروریست‌هایی که تجربه جنگی دارند مواجه هستیم.

وی افزود: از سوی دیگر آنها به سرعت در حال از دست دادن قلمروهای خود هستند و نیروهایشان کشته و آواره شده‌اند آنها وارد سیل مهاجران شده و در سراسر جهان پنهان می‌شوند اما دور از دسترس هم نیستند. یکی از نتیجه گیری‌های قطعی و دقیق این است که چطور باید مدیریت هویت را در جهانی که مردم برای رسیدن به مقصدشان به صورت عمدی اوراق شناسایی خود را نابود می‌کنند و یا وارد سیل مهاجران می‌شوند، انجام دهیم.

سر استوارت پیچ همچنین هشدار داد که انگلیس باید بسیار نگران باشد که رویکرد بین‌المللی برای صلح و ثبات که پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت در حال حاضر توسط کشورهایی چون روسیه به چالش کشیده شده است. یک واکنش کامل نیازمند دیپلماسی یکپارچه، نفوذ نظامی و اقتصادی، تکنولوژی و پول و توجه بیشتر به اقدامات ضد اطلاعات و ضد جاسوسی است.

وی ا فزود: انگلیس در حال حاضر در عرصه رقابت استراتژیک دولت به دولت به سر می‌برد که ما را ملزم می‌سازد نسبت به واکنش تبلیغاتی، جنگ ترکیبی و حملات سایبری نگران باشیم.

این اظهارات سر استوارت به دنبال حمله روسیه به اوکراین و نگرانی‌ها نسبت به نفوذ مسکو در پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهوری تازه منتخب آمریکا مطرح شد.

وی گفت: ارتباطات روسیه از طریق پایگاه اینترنتی راشاتودی و بسیاری از رسانه‌های دیگر در بسیاری از بخشهای جهان موفقیت آمیز بوده است. شکی وجود ندارد که روسیه از حملات سایبری به عنوان بخشی از قدرتش استفاده می‌کند. این یک رقابت غیر مستقیم با رویکرد ما برای حفظ نظم براساس قوانین است.

رئیس ستاد مشترک ارتش انگلیس ادامه داد: این ایده که می‌توانیم از ساحل جنوبی انگلیس همانند سال 1940 دفاع کنیم در حال حاضر کارآمد نیست.

سر استوارت همچنین نسبت به حملات عمدی به بیمارستان‌ها و مکان‌های امن در مناطق جنگی ابراز نگرانی کرد و گفت: من به عنوان یک مرد نظامی نسبت به عدم  احترام به نمادهای بین ‌المللی صلح نگران هستم. صلیب سرخ و هلال احمر در طول جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم مورد حمله قرار نگرفتند اما در حال حاضر مرتبا مورد حمله قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.