هنیه: انتفاضه و مقاومت گزینه راهبردی ما برای آزاد سازی سرزمین مان است

image image

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بر لزوم پایبندی به راهبرد انتفاضه و مقاومت به عنوان گزینه راهبردی و عملی برای آزاد سازی سرزمین فلسطین و بازپس گیری حقوق ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از  مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه در سخنرانی تلفنی خود در مراسم انجمن اسلامی دانشگاه بیرزیت به مناسبت گرامی داشت بیست و نهمین سالگرد تاسیس حماس تصریح کرد که «ما با مقاومت بخشی از سرزمین مان را در غزه آزاد کردیم و اسرایمان را در جریان مبادله وفاداری به آزادگان از زندان های صهیونیستی خارج کردیم و با انتفاضه تاکید می کنیم که این ملت همچنان به سرزمین و وطنش پایبند خواهد ماند.

وی افزود: انتفاضه قدس پویایی این ملت و قدرت جوانان فلسطینی برای محقق ساختن اقدامات بزرگ و نوگرایی با وجود تمامی شرایط دشوار را نشان داد و بر پایبندی جنبش حماس به اصول ملی و اسلامی و عدم چشم پوشی از این اصول با وجود گذشت مدت زمان طولانی تاکید کرد.

هنیه همچنین بر پایبندی حماس به دفاع از مقدسات تاکید کرد و گفت: ما اجازه نخواهیم داد طرح های رژیم صهیونیستی باعث تغییر چهره مسجد الاقصی و قدس و هیچ بخش دیگری از سرزمین فلسطین شود.

وی افزود: ما با اسرایمان عهد می بندیم و به آنها وعده می دهیم که حماس همان طوری که مبادله وفاداری به آزادگان را محقق ساخت، قدرت تحقق مبادله جدید را هم دارد.

هنیه خاطر نشان کرد که جنگ اخیر غزه با پیروزی بزرگ به پایان رسید و گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت امروز با چیزهایی که در دست دارد، می تواند مبادله جدیدی را برای اسرای فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی رقم بزند.

اسماعیل هنیه ضمن تاکید بر راهکار آشتی ملی اعلام کرد که حماس نرمش لازم را برای تحقق این هدف از خود نشان داده است و بدون تحقق وحدت ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی، امکان تحقق این هدف وجود ندارد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن تاکید بر پایبندی حماس به پشتوانه عربی و اسلامی خود و علاقه مندی این جنبش به برقراری روابط برابر و همسنگ با تمامی طرف های امت و همسایگان عرب و مسلمان خود، اعلام نمود که حماس اهتمام زیادی به احیای جایگاه مساله فلسطین در لیست مسائل مورد اهتمام طرف های منطقه ای در سایه ناآرامی های بزرگ حاکم بر کشورهای عربی و اسلامی دارد.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه سخنانش بر لزوم رعایت بعد انسانی مساله فلسطین تاکید کرد و گفت این جنبش سعی در برقراری توازن در مواضع جامعه بین ا لمللی در قبال مساله فلسطین دارد.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.