پایان حمله مسلحانه در اردن با کشته شدن ۱۰ نفر

به گزارش خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، اداره امنیت عمومی و فرماندهی نیروهای ژاندارمری این کشور بامداد امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که عملیات امنیتی چند ساعته در شهر «الکرک» در غرب اردن با موفقیت به پایان رسیده و هر چهار فرد مسلح عامل حمله خونین به این شهر از پای درآمدند.

بر اساس این گزارش، اداره امنیت عمومی و نیروی ژاندارمری اردن در بیانیه خود آورده اند که یک گروه تروریست قانون شکن پس از تیراندازی به سوی شماری از نیروهای امنیتی و افراد رهگذر در شهر الکرک، از ظهر یک شنبه در داخل قلعه تاریخی این شهر پناه گرفتند با این حال در نهایت به دست نیروهای امنیتی اردن کشته شدند.

در این بیانیه همچنین آمده که در نتیجه حمله مسلحانه شهر الکرک واقع در جنوب شهر امان (پایتخت اردن)، چهار افسر اداره امنیت عمومی، سه نیروی ژاندارمری، دو شهروند غیر نظامی این کشور و یک زن گردشگر کانادایی جان خود را از دست دادند و 34 نفر دیگر شامل 17 غیر نظامی اردنی، 15 افسر اداره امنیت و ژاندارمری و دو شهروند خارجی نیز زخمی شدند.

دو نهاد امنیتی مذکور در بیانیه مشترک خود همچنین از کشف و ضبط تعدادی سلاح خودکار و مهمات، مقادیر زیادی مواد منفجره و تعدادی کمربند انفجاری و اسلحه دیگر در محل وقوع حادثه و منزل عاملان حمله در الکرک خبر دادند.

52310

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.