دیپلمات فراری کره‌شمالی: از دولت کیم جونگ اون سرخورده شده بودم

image image

یکی از اعضای پارلمان کره جنوبی امروز (دوشنبه) اعلام کرد، معاون سابق سفیر کره شمالی در انگلیس پس از سرخوردگی و ناامیدی از دولت پیونگ یانگ در سئول پناهنده شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تائه یونگ هو، عالی‌رتبه‌ترین دیپلمات کره شمالی است که در اوت سال جاری میلادی از پیونگ یانگ فرار کرده و به کره جنوبی پناهنده شده است؛ اقدامی که ضربه‌ای شرم آور برای کره شمالی محسوب می‌شود.

تائه یونگ هو، معاون سابق سفیر کره شمالی در انگلیس امروز در جمع اعضای کمیته اطلاعات پارلمان کره جنوبی گفت: این ادعاها که من پس از ارتکاب جرم از ترس مجازات به کره جنوبی فرار کرده‌ام، حقیقت ندارد. این‌ها ادعاهای رسانه‌های دولتی کره شمالی هستند و من چنین ادعاهایی را پیش بینی می‌کردم.

صحبت‌های تائه یونگ هو با اعضای کمیته اطلاعات پارلمان کره جنوبی در یک نشست غیرعلنی صورت گرفت اما برخی سخنانش توسط خبرگزاری‌ یونهاپ منتشر و توسط لی چئول ـ وو، رئیس این کمیته تایید شده است.

وی گفت: من به همراه همسر و دو پسرم در کره جنوبی پناهنده شدم. برخلاف آنچه که رسانه‌ها گزارش داده‌اند، من هیچ دفتری درکره شمالی ندارم. من روز جمعه از حفاظت آژانس جاسوسی کره جنوبی خارج شدم اما احتمالا تحت تدابیر امنیتی شدیدی زندگی خواهم کرد.

تائه یونگ هو افزود: انتظار داشتم که کره شمالی اتهام اختلاس به من بزند در نتیجه سوابق مالی‌ام را در زمانی که در سفارت کار می‌کردم ثبت کرده و از آن‌ها عکسی گرفته‌ام.

کره شمالی تائه یونگ هو را به عنوان یک فراری و پناهنده معرفی نکرده اما برخی رسانه‌های دولتی این کشور در اوت سال جاری میلادی ادعا کردند که یک دیپلمات ارشد ناشناس برای فرار از مجازات به خاطر جنایت‌های مختلفی از جمله تجاوز به کودکان از پست خود در انگلیس فرار کرده است.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.