پاسخی به منتقدان"پزشک خانواده"/ انتقاد پزشکان خانواده از بیمه‌ها

image image

وزیر منابع آبی سوریه اعلام کرد که ساکنان دمشق به دلیل ادامه درگیری‌ها میان ارتش سوریه و شورشیان با کمبود شدید آب آشامیدنی روبرو هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نبیل الحسن، وزیر منابع آبی سوریه گفت: منابع اصلی آب دمشق که به دلیل حملات تروریست‌ها از دسترس ما خارج شده است، روزانه ۵۵۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی را تأمین می‌کرد. سازمان آب و فاضلاب دمشق برنامه فوق العاده‌ای را برای برآوردن بخشی از نیازهای دمشق و اطراف آن در نظر گرفته است.

وی افزود: میزان ذخایر آبی نیز براساس برنامه و در بخش‌های مختلف دمشق توزیع می‌شود. این میزان آب کافی نبوده و موقتی است. ما همچنان تا زمانی که به منابع اصلی دسترسی نداریم باید از ذخایر آبی استفاده کنیم.

اخیرا شورشیان سوری آب دمشق و اطراف آن را با گازوئیل آلوده کرده و کانال اصلی آب در منطقه وادی بردی را هدف قرار دادند.

درگیری‌ها میان ارتش سوریه و شورشیان در منطقه وادی بردی در شمال غرب دمشق همچنان ادامه دارد. این در حالی است که شورشیان ارتش سوریه و دولت را مسئول بحران آب می‌دانند.

به گفته رسانه‌های محلی سوریه این درگیری‌ها موجب شده تا ساکنان دمشق با کمبود شدید آب آشامیدنی روبرو شوند. دولت سوریه تلاش می‌کند تا آب را از دیگر مناطق برای ساکنان دمشق تأمین کند.

به گفته منابع ساکنان دمشق تنها دو ساعت آن هم در ساعت پنج یا شش صبح آب دارند و همین مسئله خشم ساکنان را برانگیخته است. ساکنان از نرسیدن آب به طبقه‌های بالاتر آپارتمان‌ها شکایت دارند. برخی از فرصت طلبان نیز با فروختن آب به قیمت بازار سیاه در خیابان‌های دمشق از نیاز شهروندان به این ماده حیاتی سوء استفاده می‌کنند.

مذاکرات میان ارتش سوریه و شورشیان برای آشتی در منطقه وادی بردی به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است و در نتیجه جنگ آب در دمشق همچنان ادامه دارد. وادی بردی دارای ۱۳ روستاست که ۱۰ مورد از آن تحت کنترل مخالفان و سه مورد تحت کنترل ارتش سوریه است. چشمه عین الفیجه که آب دمشق و حومه از آن تأمین می‌شود در این منطقه واقع است و شریان پایتخت محسوب می‌شود.

انتهای پیام

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.