احتمال کاهش تقاضای بنزین در آمریکا وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از میزان ، جان کمپ گفت: مصرف بنزین در آمریکا در بیش از یک دهه گذشته رشد بسیار سریعی داشته است، زیرا افت قیمت نفت و اقتصاد رو به رشد این کشور سبب افزایش تقاضا برای این سوخت شده بود.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) حساب زیادی روی رشد پایدار مصرف بنزین و دیگر سوخت‌ها در آمریکا و افزایش تقاضا در دیگر بازارهای نوظهور باز کرده‌ است، تا از این طریق بازار نفت در سال 2017 میلادی به توازن برسد.

اما قیمت بنزین تک فروشی در بازار آمریکا در دو ماه اخیر برای نخستین بار از اواسط 2014میلادی (آغاز کاهش قیمت قیمت) با رشد سالانه روبه‌رو شد.

کمپ انتظار دارد که با توجه به توافق اخیر اوپک و احتمال افزایش قیمت نفت و دیگر سوخت‌ها، تأثیر سقوط قیمت‌ این کالا بر افزایش مصرف و تقاضای بنزین در آمریکا از سال آینده میلادی رو به کاهش بگذارد.

بنابراین اوپک ممکن است نیاز باشد که سال آینده میلادی روی افزایش تقاضای سوخت‌های دیگر از جمله سوخت جت و فرآورده‌های تقطیری حساب باز کند.

اعضای اوپک هفته گذشته به توافق رسیدند به منظور تثبیت بازار نفت و افزایش قیمت‌ها، میزان یک میلیون و 200 هزار بشکه از تولید روازنه خود بکاهند.

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.