مناطق کوهستانی و ارتفاعات خراسان شمالی سفیدپوش شد

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، خراسان شمالی در آخرین ماه پاییز امسال روزهای بسیار سردی را تجربه کرد که در 32 سال اخیر بی سابقه بود؛ بارش باران و ریزش برف نیز از نیمه دوم این ماه، آمدن فصل زمستان را خبر می دهد.

بارش برف از شب گذشته در مناطق مختلف شهری و روستایی، مناطق کوهستانی و برفگیر، گردنه ها ادامه دارد و بسیاری از این مناطق پوشیده از برف شده است.

براساس اعلام مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، تردد خودروها در گردنه های امین الله و اسدلی در محورهای بجنورد به آشخانه و بجنورد به اسفراین به دلیل بارش برف هم اکنون به کندی صورت می گیرد و تردد خودروها در محور اسفراین نیازمند داشتن زنجیر چرخ است.

محمد مشتری در گفتگو با خبرنگار مهر، از لغزنده بودن محور آشخانه به چمن بید خبرداد و گفت: به دلیل بارش برف و کولاک سطح جاده در این محور لغزنده و تردد خودروها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی افزود: تردد در سایر محورهای این استان عادی و روان است.

مشتری از رانندگان وسایل نقلیه ای که از محورهای این استان تردد می کنند خواست تا ضمن داشتن وسایل ایمنی و زنجیر چرخ با احتیاط کامل رانندگی کنند و به دلیل لغزنده بودن سطح جاده ها، فاصله طولی خود را با خودروی جلویی حفظ کنند.

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.