خودروها و موتورسیکلت ها از عوامل اصلی تصادفات در خطوط بی.آر.تی

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، پیمان سنندجی با تاکید بر اینکه کنترل ورود موتورسیکلت ها تنها از ورودی های اصلی خطوط بی .آر.تی کافی نیست؛ خودروها، موتورسیکلت ها و عابران پیاده را از عوامل اصلی تصادفات در خطوط بی.آر.تی خواند.

وی گفت: سبقت گرفتن موتورها از اتوبوس ها در خطوط بی .آر .تی و همچنین عدم دید موتورسیکلت ها به هنگام پیاده و سوار شدن مسافران باعث مشکلات جدی از جمله تصادفات در خطوط بی .آر.تی می شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات پلیس برای جلوگیری از ورود موتورها به خطوط بی .آر.تی لازم اما کافی نیست، گفت: راه های فرعی ورود موتورها به خطوط بی .آر.تی بسیار زیاد است و کنترل پلیس در ورودی های اصلی کافی نیست، بنابراین باید همان طور که دوربین های هوشمند برای کنترل ورود خودروهای شخصی در خطوط نصب شده از این ابزار برای جلوگیری از ورود موتورها نیز بهره بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه ترمز گرفتن ناگهانی اتوبوس باعث تصادف می شود، گفت: مسلما اتوبوس دوکابینی که معمولا تعدادی زیادی مسافر را درون خود دارد به دلیل ورود خودروی شخصی در خط زمین گیر می شود.

سنندجی افزود: همچنین وقتی اتوبوس به دلیل دویدن یک عابر در وسط خط به یکباره ترمز می کند مسافت زیادی طی شده و احتمال تصادف بالا می رود.

وی همچنین گفت: می توان با اجرا و اعمال قوانین یکپارچه و سختگیرانه این معضل را حل کرد تا آسیب های جانی و مالی این معضل به حداقل برسد.

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.