قدردانی صلیب سرخ از پیشنهاد هلال احمر ایران

image image

به گزارش خبرگزاری مهر، /نپیتر مائورر» در پاسخ به نامه دکتر سید امیرمحسن ضیایی درباره ضرورت کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان شهر حلب، از پیشنهاد رئیس جمعیت هلال احمر ایران در خصوص تداوم همکاری و حمایت از آسیب‌دیدگانِ جنگ در سوریه تشکر کرده و از نمایندگی این کمیته در تهران خواسته است به طور مستقیم پیگیری‌های لازم را از هلال احمر ایران انجام دهد و هماهنگی با هلال‌احمر سوریه را در خصوص رفع نیازهای مردم حلب تسهیل کند.

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در این نامه ضمن اعلام نگرانی از وضع شهر حلب، اعلام کرده است: با وجود شرایط بسیار بی‌ثبات و غیرقابل پیش‌بینی، در آخرین ساعات فرصتی فراهم شد تا کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر سوریه بتوانند غیرنظامیان و بسیاری از مجروحان را از منطقه درگیری خارج کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان ۲۴ آذر ماه در نامه‌ای به رئیس کمیته بین‌امللی صلیب‌سرخ خواستار توجه جدی به شرایط وخیم انسانی در حلب شد و نیاز به ارسال کمک‌های بشردوستانه فوری از سوی جمعیت‌های ملی و سایر سازمان‌های بین‌المللی بشردوستانه به مردم آسیب دیده این منطقه را خاطرنشان کرد.

جمعیت هلال احمر کشورمان در روزهای اخیر محموله‌ای بشردوستانه شامل پنج تُن دارو و ۷۰ تن چادرامدادی، پتو، ست ظروف، چراغ والوور، برنج و موکت به دولت سوریه تحویل داد.

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.