فرشادان: اختلافات روسای قوا در جلسات محرمانه حل شود/ پارسایی: علنی شدن اختلافات مردم را نگران می‌کند

سیدمهدی فرشادان اظهار کرد: به هر حال وجود اختلاف نظر بین سران قوا،‌ وزرا،‌ نمایندگان و همه مسئولین امری طبیعی است اما اینکه بخواهیم این اختلافات را رسانه‌ای کنیم،‌ کار درستی نیست.

وی افزود: می‌شود با دیالوگ و گفت‌وگو مشکلات را حل کرد یا در صورت لزوم مسائل اختلافی در جلسات محرمانه سران سه قوه و با استفاده از رهنمودهای رهبری یا مجمع تشخیص مصلحت نظام حل شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس با تأکید بر لزوم حل اختلاف نظرها در فضای تعاملی، تصریح کرد: هر حرفی از سوی مسئولین می‌تواند بر افکار عمومی تأثیر بگذارد. اما اگر مسائل و مشکلات با دیالوگ حل شود که تأثیری بر فضای افکار عمومی نگذارد مسیر بهتری را طی می‌کند.پارسایی: طرح علنی اختلافات قوا آرامش جامعه را به هم می‌زند

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز طرح علنی اختلافات سران قوا را موجب برهم زدن آرامش جامعه عنوان کرد.

بهرام پارسایی اظهار کرد: علنی کردن اختلافات در شأن روسای قوا و سران نظام نیست. البته وجود اختلاف نظر امری طبیعی است و ممکن است در هر سطحی وجود داشته باشد اما باید مسایل اختلافی را در کنار هم مطرح و نسبت به حل آن اقدام کنند. چرا که کشاندن آن به فضای عمومی به آرامش جامعه خدشه وارد می‌کند.

وی افزود: این روش گفتمان نیست که اختلاف نظرها در تریبون علنی گفته شود. منطق هم حکم می‌کند که مباحث اختلافی با گفت‌وگو حل شود. شاید اگر همین مواردی که پشت تریبون‌ها مطرح می‌شود در دیدار و گفت‌وگو طرح شود راه‌حلی برای آن پیدا شود اما اگر مسائل اختلافی به طور مکرر در تریبون‌های دیگر گفته می‌شود هر کس علیه دیگری مطلبی را مطرح می‌کند و این هیاهو و جنجال بدون نتیجه‌ای خواهد بود که آرامش جامعه را به هم می‌زند.

نماینده مردم شیراز در مجلس، یادآور شد: طبیعتاً طرح علنی اختلافات انعکاس مثبتی ندارد و باعث نگرانی شدید جامعه می‌شود زیرا مردم فکر می‌کنند وقتی سران قوا نمی‌توانند مشکل بین خود را حل کنند چطور می‌خواهند مشکل مردم را حل کنند.

29213

 

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.