فرهادی جایزه‌اش را از دختر آرتور میلر گرفت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شب گذشته مراسم اهدای جوایز انجمن ملی نقد آمریکا (National Board of Review Awards) برگزار و جوایز برگزیدگان هرکدام از رشته‌ها اهدا شد.

در این مراسم، جایزه بهترین فیلم خارجی زبان توسط ربکا میلر، دختر آرتور میلر، نویسنده نمایشنامه «مرگ فروشنده» به اصغر فرهادی اهدا شد.

میلر هنگام اهدای جایزه به فرهادی درباره او گفت: «اصغر فرهادی در فیلم‌هایش کاری می‌کند که لحظه‌های ظاهرا روزمره با تعلیق بسیار ارائه شوند. من واقعا فکر می‌کنم که او نه تنها استاد واقعی تعلیق است، بلکه استاد برانگیختن احساس هم‌دلی در مخاطب نیز هست. نمایشنامه «مرگ يك فروشنده» پس‌زمینه‌ای‌ است در این فیلم. این نمایشنامه درباره مردی‌ است که جامعه‌اش تغییر می‌کند و درباره فشاری‌ست که جامعه وارد مى‌كند تا این مرد را تغییر دهد. «فروشنده»  نيز فیلمی‌ست که شما به راستی تاثير جامعه بر  کاراکتر انسان‌ها را می‌بینید و همچون نمايشنامه، اینکه چگونه آدم‌ها توسط  زمانه‌شان بلعیده می‌شوند. من فکر می‌کنم که ما تعداد زیادی فیلم نداریم که ما را وادار به دوباره فکر کردن در مقیاس بزرگتری درباره شخصیت‌ها و انسان‌ها کنند. من این کیفیت را در کارهای فرهادی بسیار ستایش می‌کنم و بسیار مفتخر هستم که این جایزه را به وی تقدیم می‌کنم.»

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه خود از ربکا میلر گفت: «این افتخار بزرگی‌ست که  براى سومین بار از انجمن ملی نقد آمریکا جايزه  دریافت می‌کنم. وقتی طرح این فیلمنامه را می‌نوشتم و متوجه شدم که شخصیت‌های اصلى این فیلم بازیگر تئاتر هستند، از خودم پرسیدم که ‌آن‌ها مشغول بازی در کدام نمایشنامه هستند؟ شروع به خواندن تعداد بسیاری  از نمایشنامه ها کردم؛ ایرانی و غیر ایرانی و یک روز به «مرگ فروشنده» آرتور میلر رسیدم که نمایشنامه محبوبی در کشور من است و قبلا آن را خوانده بودم. این شبیه یک هدیه برای من از آرتور میلر بود. نقاط اشتراک بسیاری بین داستان من و نمایشنامه مرگ يك فروشنده وجود داشت. بنابراین احترام خودم را به آرتور میلر  ابراز مى كنم و از ربکا سپاسگزارم.»

انجمن ملی نقد آمریکا، یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های سینمایی مستقل آمریکاست که هر سال پیش از مراسم اسکار، پس از رای‌گیری از تعداد زیادی از فیلمسازان، منتقدان، متخصصان و دانشجویان سینما، جوایز خود را به برگزیدگان بخش‌های مختلف اهدا می‌کند.

57241

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.