حضور پرشور سینمای ایران در جشنواره داکا

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا که امسال که از تاریخ 23 دی تا یکم بهمن برگزار می‌شود، میزبان نمایش طیف متنوعی از محصولات سینمای ایران است.

در بخش مسابقه سینمای آسیا این رویداد سینمایی طبق اعلام پشین فیلم‌های؛ «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی، «ابد و یک روز» از سعید روستایی به همراه فیلم‌های «دختر» به کارگردانی رضا میرکریمی و «پاریس تهران» از کاوه اویسی نماینده سینمای ایران خواهند بود.

بخش مرور آثار این رویداد سینمایی نیز به نمایش فیلم‌های «کلوز آپ»، «طعم گیلاس»، «باد ما را خواهد برد» و «کپی برابر اصل» از آثار عباس کیارستمی کارگردان نامدار سینمای کشورمان در عرصه بین‌الملی اختصاص یافته است.

سه فیلم «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق دقیقی، «تگرگ و آفتاب» ساخته رضا کریمی و «اینجا کسی نمی‌میرد» به کارگردانی حسین کندری به نمایندگی از سینمای ایران در بخش سینمای جهان حضور خواهند داشت.

بخش سینمای کودک ونوجوان جشنواره فیلم داکا نیز میزبان نمایش فیلم‌های «هویت» ساخته مهدی سبط رسول، «پنجره» از رهبر قنبری و «والدراما» به کارگردانی عباس امینی خواهد بود و در بخش فیلم‌های کوتاه و مستقل نیز سه فیلم ایرانی «تعقیب» از آرمین ابراهیمی، «پیرمرد و دوچرخه» به کارگردانی سلیم معزی و «یک روز بعد» ساخته احسان همتی حاضر هستند.

«شیفت شب» ساخته نیکی کریمی، «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده و «انجمن آرزوها» ساخته گل‌اندام صفری نیز فیلم‌های ایرانی حاضر در بخش زنان فیلمساز هستند. و بالاخره فیلم‌های «دلبری» به کارگردانی جلال دهقانی، «آبجی» از مرجان اشرفی‌زاده و «گورمردها» به کارگردانی علی مردمی نیز در بخش فیلم‌های معنوی جشنواره فیلم داکا حضور خواهند داشت.

58243

منبع خبر

Please publish modules in offcanvas position.